arama

Ferhat Tunç – 30 Yılın Ezgileri Full Albüm

Ferhat Tunç 30 Yılın Ezgileri Full Albüm,Ferhat Tunç ezgileri,Ferhat Tunç türküleri,Ferhat Tunç 30 yıl albüm,Ferhat Tunç kimdir,Ferhat Tunç hakkında,Ferhat Tunç şarkıları,Ferhat Tunç albümü,Ferhat Tunç kiye,Ferhat Tunç kürtçe şarkıları,Ferhat Tunç türkçe
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Beğen
    Loading...

30 YILIN EZGİLERİYLE FERHAT TUNÇ
Sanat hayatında otuz beş yılını geride bırakan Ferhat Tunç’un gerek kişisel, gerekse sanatsal yaşamı fırtınalar içinde, tanıklıklarla geçmiştir. Her koşulda demokrasi, barış, kardeşlik, insan hakları ısrarcısı ve aktivisti olan Tunç, bu otuz beş yıllık sanat hayatına 23 albüm, Türkiye ile dünyanın bir çok ülkesinde gerçekleştirdiği yüzlerce konser, “Zor zamanlar İnçe Şarkılar” adını taşıyan bir de kitap sığdırdı.

“30 Yılın Ezgileri” albümü sanatçının tanıklıkları ve yaşanmışlıklarının bir özeti adeta. O, muhalif olmanın bedelini her türlü yaşadı. Gözaltılar, bitmeyen davalar, hapis cezaları onu yıldırmadı. Durduğu yer ezilenlerin yanıydı ve bu tavrı onu ezilenlerin yüreğiyle buluşturdu. Onlar da onu yüreklerinin en derin ve en sıcak yerine taşıyarak sonsuz bir sofraya konuk ettiler.

Ferhat Tunç, korkunun, baskının, işkencenin en ağır dönemlerinde özgürlüğün çığlığı oldu. Onun için sanat halkların yanında halaya durmaktı. Korku dönemlerinde umut şarkıları çoğaltarak, güneşli günleri anımsattı sürekli. Haksızlığın karşısına sadece şarkılarıyla değil, eylemleri ve duruşuyla da çıkarak haklıların yanında oldu. Zor zamanlarda ses çıkarmanın erdem olduğuna inandı ve asla susmadı.

Tunç, otuz beş yıllık sanat yaşamında özgürlük şarkılarını dilden dile dolaştıran bir koşucu oldu. Sanatçı olmanın başını kuma gömmek olmadığını bilenlerdendi ve her zaman gökyüzündeki mavinin ısrarcısı oldu. Tarihin ve zamanın iki seyri vardı. Ya içi boş bir hayatın pembelikleİinin içinde olmak ya da fırtınalı denizlerde umuda yelken açmak… O, tüm zorluklara karşın gök kuşağının altından geçerek umudun zarifliğine doğru yürüdü. Tarih şarkıydı, şiirdi, çığlıktı, umuttu, sesti. Tüm bunların sesi oldu ve o ses otuz beş yıldır en gür haliyle gökyüzüne doğru yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

FERHAT TUNÇ Ezgileri Dinlemek için Videoyu izle..