arama

Hozan Beşir Kimdir Biyografi

Hozan Beşir Kimdir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Hozan Beşir Nerelidir
Hozan Beşir, 1973 yılında doğmuştur. Doğum yeri Diyarbakır’dır.

Hozan Beşirin Hayatı hakkında
Erganili bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Hozan Beşir‘in 8 kardeşi vardır.

Üniversite eğitimine kadar Diyarbakır’ da okumuştur. Üniversite eğitimini Dicle Üniversitesi ve yatay geçişle de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde tamamlamıştır. İki farklı üniversitede 3 farklı bölüme geçiş yapmıştır. Geçiş yapmış olduğu bölümlerden sadece son geçişi olan Anestezi teknikerliği bölümünden mezun olmuştur.

Müzik hayatından başka asıl mesleği anestezi teknikeridir.

1997 yılında babasını kaybetmiştir. Annesi ev hanımıdır ve Diyarbakır’ da yaşamaktadır. Sanatçı da Diyarbakır’ da eşi ile yaşamaktadır.

Hozan Beşir’in Müzik Hayatı

Hozan Beşir’in kendi tarzıyla popülerlik kazanmıştır.Şarkılarını Kürtçe,Zazaca ve Türkçe seslendirmektedir. Aynı şarkıları farklı dillerde karışık halde bulabilmek mümkündür. Şarkılarını kendine özgü yorumları ile söyler ve onu diğer Kürt şarkıcılardan ayıran özelliği elektronik bağlama kullanmasıdır.

Le Sabiha Türki Diyar Zindi albümleri bulunmaktadır. Şarkıcının asıl ünü 2014 yılında çıkarmış olduğu “ZİNDİ 2” albümü ile olmuştur. Youtube’a yüklemiş olduğu Elfida şarkısı bu albümde yer almaktadır. Youtube üzerinden bu şarkıyı kendine özgü yorumu ile seslendirerek ün kazanmış bir şarkıcıdır. Bu şarkıyla birlikte sesini Youtube üzerinden birçok şarkı ile duyurmaya çalışmıştır ve ona ün kazandıran birçok şarkı bulunmaktadır.

Ay Le ezji te durim Susarak Özlüyorum Prangalı Hasretim Elfida
şarkıları youtube kanalında kendine ün getiren birçok şarkının içerisinde yer almaktadır.

Seslendirmiş olduğu şarkıları bir albümde toplayarak uzun zaman sonra çıkış noktası yakalayan şarkı günümüzde yeni yeni ünlenmeye başlamıştır. Bunda da Youtubenin yadsınmaz bir payı bulunmaktadır. insanlar bu kanal aracılığı ile sanatçıyı tanımakta ve şarkıları indirmeye başlayarak, albümlerini satın almaktadır. Bu kanaldan önce Diyarbakır yerelinde kalan sanatçı şimdi Türkiye’ ye hatta dünyaya da ününü yaymaya başlamıştır. Onu en çok meşhur eden şarkı ise, 2014 yılına ekim ayında çıkarmış olduğu Zindi 2 Albümünde seslendirmiş olduğu ‘Elfida’şarkısıdır. Haluk Levent’ ten çok daha farklı şekilde kendine özgü yorum kullanması ve insanların dikkatini çekmiştir. Diyarbakırlı özgün sanatçı olarak günümüzde de pek çok konser düzenlemektedir.

Basında yer aldığı röportajlarında insanların konserine gelmekten korktuğunu dile getirmiştir. bunun nedeni ise Kürtçe şarkı seslendirmesinden kaynaklıdır. Aslında kendini Kürt şarkıcı olarak değil evrensel şarkıcı olarak görmektedir. Türkçe, Kürtçe, Zazacai Ermenice ve Lazca gibi farklı dillerde de şarkı söylemektedir.

Hozan Beşir,Hozan Beşir kimdir,Hozan Beşir Hayatı,Hozan Beşir Şarkıları,Hozan Beşir Şiirleri,Hozan Beşir Biyografi,Hozan Beşir Şiir Sözler,,Hozan Beşir türküleri,Hozan Beşir nereli,Hozan Beşir diyarbakır,Hozan Beşir kimdir,Hozan Beşir elfida,Hozan Beşir Şarkı Sözleri,Hozan Beşir kaç Yaşında,Hozan Beşir Şarkıları,Hozan Beşir kaç Yaşında,Hozan Beşir evlimi,Hozan Beşir ilk şarkısı